Кропивницький: Хто захистить Суспільне?

  • 5 бер. 2020 09:34
  • 1029
    • Новина Кропивницький: Хто захистить Суспільне? Ранкове місто. Кропивницький
     
    Кропивничани вийшли на підтримку регіонального телерадіомовлення
     
    У нинішньому році філії Національної суспільної телерадіокомпанії України майже вдвічі скорочують кількість випусків новин та програм. Саме тому працівники кропивницької філії вийшли на Всеукраїнську акцію на підтримку регіонального суспільного телерадіомовлення. Організатори хочуть, щоб їхній голос почули у Києві та провели відкритий діалог з усіма представниками регіональних філій UA: Суспільне у країні.
     
    У восьми областях України працівники регіональних філій UA: Суспільне створили комітети порятунку телерадіомовлення. На їхню думку, політика, яку хоче запровадити керівництво Національного суспільного телеpадіомовлення Укpаїни (НСТУ), призведе до знищення місцевого телебачення та радіо.
     
    – Центральне керівництво Суспільного планує скоротити власний ефірний час з шести до менше трьох годин на добу: близько години для телебачення і півтори години для радіомовлення. Тепер основу займатимуть новини, суспільно-політичні, мистецькі програми, а також ранкове шоу, яке хочу переформатувати. Але що можна показати й розповісти за одну годину? Керівництво пояснює це тим, що виробництво певних програм передадуть іншим філіям. Проте наші працівники вже зараз роблять продукт високої якості, – звернулася до присутніх на акції керівниця комітету порятунку Суспільного Олена Горобець.
    Основний меседж акції: донести комітету НСТУ, що регіональне мовлення важливе та живе. За словами оргназіторів, усе це лише попереджувальна акція – працівники філій відкриті до діалогу.
     
    – Ми віримо у Суспільне як у повністю незалежного мовника у регіоні. Хочеться, щоб ця структура розвивалась, а не завершувалася, – наголосила Олена Горобець.
    На підтримку UA: Кропивницький небайдужі містяни намалювали плакати із написами “Ні інформаційній капітуляції”, “Я за власний регіональний контент суспільного”, “5 років реформ суспільство без суспільного” тощо.
     
    – Суспільне телебачення – одна з реформ, яка була якісно зроблена. Саме через нашу філію я зрозумів, що відтепер ми маємо повністю незалежне мовлення, де журналісти показують нас – простих активних громадян, а не якихось олігархів чи тільки владу. У Кропивницького немає альтернативного незалежного телерадіомовлення. Якщо ми втратимо Суспільне, то втратимо все – не буде кому показувати Кіровоградську область. Я вважаю, що це підрив основ державності. Іншими словами, йде інформаційна війна, яку ми програємо, – прокоментував активіст Ігор Козуб.
     
    Працівники Суспільного вже ініціювали збір підписів на підтримку філії. Ці документи надсилають у Київ. До акції також долучилися представники міської ради, журналісти, активісти й небайдужі кропивничани.
     
    Одна з позицій НСТУ, начебто працівники UA: Кропивницький просто тримаються за свої робочі місця. Натомість Олена Горобець заперечує:
     
    – Нас це питання хвилює в іншому сенсі. Ми переконані у фаховості наших працівників. Чому ми маємо їх відпускати, якщо вони можуть працювати на благо Суспільного? І чи зможуть ті працівники, які залишаться, забезпечувати обсяги мовлення якісним продуктом? Ми самі ініціюємо навчання, відвідуємо тренінги, готові до нового. Нам запропонували створили міжрегіональне всеукраїнське ранкове шоу замість “Ранкової кави”. Але для чого знищувати популярну та цікаву нашому регіону програму?
     
    Продюсерка Суспільного Кіровоградщини Олена Кваша запевнила, що UA: Кропивницький, як і всі інші філії, продовжує мовлення, а глядачі й слухачі вже з наступного сезону побачать суттєве збільшення регіональних програм в ефірі.
     
    – Ми поважаємо кожного члена нашого колективу, маємо діалог і шукаємо конструктив у роботі. Ще раз зазначу, що підстав говорити про скорочення регіонального контенту нема. Зміниться принцип виробництва – філії більше працюватимуть спільно, підсилять одна одну. Ми виготовлятимемо міжрегіональні проєкти, спецпроєкти, спільне ранкове шоу, прямоефірний інформаційно-аналітичний контент. Крім цього, починає роботу окрема діджитал-команда UA: Кропивницький, – сказала Олена Кваша.
     
    – Ми за розвиток телебачення в Україні, але ми проти руйнування регіональних філій Суспільного. Гроші на розвиток виділяють з держбюджету. Тобто, ми – платники податків – також частково фінансуємо Суспільне. Тоді чому нас не запитують, чи хочемо ми цих змін? – прокоментувала голова обласної організації профспілки працівників культури Зоя Кадук.
     
    Депутат міської ради Олег Краснокутський наголосив, що на майбутній сесії підніматимуть питання підтримки регіональної філії UA: Кропивницький. Крім цього користувачі Facebook запустили флешмоб #вpятуй_pегіональний_контент_суспільного – кожен охочий публікує короткі відео зі словами підтримки.
     
    Член правління, відповідальний за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток  Микола Чернотицький прокоментував акцію так:
     
    – Хочу запевнити: ми робимо все, що в наших силах, аби зберегти й розширити регіональне мовлення, зробити Суспільне в кожному регіоні потужним медіа, якому довіряють, на яке зважають. Минулого року ми показали приклад якісної незалежної журналістики під час передвиборчої кампанії. Наші новини стабільно отримують найвищі оцінки зовнішніх моніторингів. Але ми ще не отримали підтримки глядачів і слухачів. Це конкурентний ринок, де треба вибороти увагу аудиторії. Тому нині ми зібрали досвід усіх регіонів за ці два роки, а також успішні західні моделі, озброїлися дослідженням уподобань нашої аудиторії і розробили інший підхід у виробництві контенту. Так, він потребуватиме змін від кожного з нас, але ми маємо достукатися до наших глядачів та слухачів і максимально ефективно використати бюджетні кошти.
     
     
    Летиція Курята